Lapset ja nuoret

Tervehdys kaikki lapset ja  lapsenmieliset


Perjantai-iltoina Kaarihallilla pelataan klo 17.30-19.30 sählyä. 

Iltoihin voivat osallistua nuoret ja aikuiset. Niistä illoista saat lisätietoa Jari Kauraselta puh. 040 9614487, sähköposti: jarikauranen66@gmail.com. 

Muita tulevia tapahtumia


Lastenleiri Kaislajärven leirikeskuksessa 7-13 -vuotiaille. Sitä vanhemmille voivat tulla leirille isosiksi 8.-11.7. 2025. Vielä mahtuu joitakin mukaan. Tervetuloa leirille!

Tuosta alta löydät linkin, josta voit tulostaa leirikutsun tai ilmoittautumiskaavakkeen. Tulosta se allekirjoitettuna ja lähetä se tavallisena postina tai sähköpostilla siinä mainittuun osoitteeseen

Menneitä tapahtumia:

Ps. Tulevia tapahtumia odotellessasi voit katsella vaikka nukkateatteriesityksiä klikkaamalla niitä tuosta alapuolelta. 

Alla oleva nukketeatterivideo  "Aarrekartta", on tallennettu videolle temppelillä 24.5.2020. ja seuraava 19.8.2020. Mukavia katseluhetkiä.